Mit kell tennünk hipoglikémiás roham esetén?

543
HOZZÁSZÓLÁS:

Ha a vérglükózszint olyan alacsonnyá válik, hogy hipoglikémiás roham lép fel, azahipoglikemiaz „hipózás“, a betegnek azonnal abba kell hagynia azt, amit éppen csinál. Ez különösen fontos olyankor, amikor tevékenységével saját magát vagy másokat veszélybe sodorhat, mint pl. az autóvezetés, munkavégzés valamilyen gépen, vagy éppen létrára mászás.

Mit kell tenni hipoglikémia esetén?

Ilyen esetben valami édes étel vagy ital (keksz, kockacukor, szőlőcukor) fogyasztása segít, mert ezekből a glükóz gyorsan felszívódik a vérbe. Ha a tünetek néhány percen belül nem múlnak el, a kezelést 10 perc múlva meg kell ismételni.

Sokkal veszélyesebb a helyzet, ha a cukorbeteg elveszti az eszméletét. Ilyenkor ne próbáljunk édességet gyömöszölni a szájába, mert az fulladást okozhat.

Legjobb segítség a glükagon hormoninjekció beadása. Alkalmazása rendkívül egyszerű, használatát könnyen elsajátíthatják a beteg családtagjai, valamint közeli barátai is.

543
HOZZÁSZÓLÁS:
loading...

Hozzászólások |

Összesen eddig
0

És te mit gondolsz erről?
Neked mi a véleményed a témáról?

Szólj hozzá

| Mondd el a véleményed

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

 

<strong>Válogatott</strong> készítmények a gyomor + a bélrendszer problémái esetén!
Válogatott készítmények a gyomor + a bélrendszer problémái esetén!
<strong>Válogatott</strong> készítmények a gyomor + a bélrendszer problémái esetén!
Miért jó ha regisztrál?

Első kézből értesülhet új terápiákról gyógymódokról!

Első kézből értesülhet akciós vásárlási ajánlatokról!

Login



Elfelejtette jelszavát?
Regisztráció! [ bezár ]
Miért jó ha regisztrál?

Első kézből értesülhet új terápiákról gyógymódokról!

Első kézből értesülhet akciós vásárlási ajánlatokról!

Felhasználó létrehozása!



Már regisztrált? Jelentkezzen be! [ bezár ]

Elfelejtette jelszavát?


[ bezár ]